Pressiteade
Kontserteksam kolmapäeval, 07.juunil 2017 kell 10.00
Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli saalis

Klaveriosakonna tööplaani raames toimub Otsakooli saalis üleminekueksam.
Esimese kursuse õpilase Maria Hommiku eksamikavas on klassikaline ja kaunis klaverirepertuaar - Haydn, Czerny ja Chopin. Juhendaja õpetaja Piret Väinmaa.

KLAVERIKONTSERT

Maria Hommik

07.06.2017 kell 10.00

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli saal

 KAVA

F. J. Haydn (1732-1809) – Sonaat nr 50 D-duur Hob. XVI:37 Allegro con brio

C. Czerny (1791-1857) – Etüüd op 740 nr 21 D-duur

F. Chopin (1810-1849) – Nokturn op 9 nr 2 Es-duur

 Juhendaja: Piret Väinmaa Maria Hommik on üles kasvanud Võrumaal, Antsla vallas. Ta lõpetas Antsla Muusikakooli klaveri erialal, kus tema kauaaegseim õpetaja oli Olesja Voronjuk. Peale põhikooli lõpetamist Antsla Gümnaasiumis suundus Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumisse, tegeledes iseseisvalt muusikaga edasi, peamiselt laulmise ja laulukirjutamisega, ning pärast gümnaasiumi lõpetamist asus õppima Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli klaveri erialale, kus tema õpetajaks on Piret Väinmaa. Maria osales 2017. aasta jaanuaris koolidevahelisel pianistide konkursil Tartus, kus ta sai diplomi. Lisaks klaverimängule tegeleb ta joonistamise, tantsu, laulmise ja heliloominguga ning soovib kõiki neid integreerida oma tulevases loometöös.

 Franz Joseph Haydn on Austria päritolu, üks viljakamaid ja tähtsamaid klassitsismiajastu heliloojaid. Sonaat nr 50 D-duur on välja antud 1780. aastal, mil Haydn oli saavutanud rahvusvahelise tuntuse. Ta pühendas selle teose Auenbruggeri õdedele Viinis, kelle õpetajaks ta oli ning kelle tehnikat ja arusaamist kunstist ta kõrgelt hindas.

 Carl Czerny on Austria helilooja, pianist ja õpetaja, Beethoveni õpilane. Ta on kirjutanud väga suure hulga pedagoogilist repertuaari, peamiselt aga etüüde. Op 740 on mõeldud pigem edasijõudnumale mängijale, iga etüüd keskendub erinevale tehnika arendamise võttele. Etüüd op 740 nr 21 D-duur on mõeldud pikkade kolmkõlade virtuoosse ettekande harjutamiseks.

 Frédéric Chopin on Poola pianist ja helilooja, kes pani aluse poola rahvuslikule koolkonnale muusikas. Teda on nimetatud klaveripoeediks. Nokturni op 9 nr 2 Es-duur kirjutas Chopin umbes kahekümneaastasena ning see on üks tema tuntumaid teoseid.